4 glume din clasă cu elevi și profesori

Profesorul: Ridică-te în picioare şi dă-mi exemplu de două pronume?

Elevul: Cine? Eu?

Profesorul: Foarte bine, stai jos!

Profesorul întreabă: Câţi dintre voi puteţi să faceţi teme fără ajutorul părinţilor? 25% dintre elevi au ridicat mâna.

Câţi dintre voi puteţi să vă faceţi teme cu ajutorul părinţilor? 70% dintre elevi au ridicat mâna.

Profesorul observă că 5% dintre elevi n-au ridicat mâna nici prima dată, nici a doua oară. Atunci, întreabă: Câţi dintre voi ajută părinţii să îşi facă tema?

Profesoară de matematică scrie pe tablă: 2x + 5×2-8 =21a şi îi spune lui Mihai: Rezolvă problema!

Mihai se ridică şi şterge tabla: Problema a fost rezolvată, doamna profesoară!

Profesoara de matematică: Maria, cu ce rămâi dacă scazi 897 din 1547, aduni 176 şi împărţi răspunsul la 3?

Maria: Rămân cu o durere de cap, doamna profesoară.

Citește și:   Glume - seria aIVa

1 comentariu