Cele mai amuzante glume cu pisici

Pisicile conduc detașat în topul celor mai îndrăgite animale de companie. Animăluțele blănoase sunt jucăușe, puse tot timpul pe șotii și sunt prieteni de nădejde. Dar pisicile au ajuns și subiect de bancuri. Iată câteva dintre cele mai amuzante glume cu și despre pisici.

1.Ce e mic, negru, stă-n copac şi face „miau”? – Pisica. Ce e mic, negru, stă la baza copacului şi face „ham-ham”? – E tot pisica. – A căzut din copac şi nu mai ştie ce vorbeşte.
Un şoarece şi o pisică stau la rând la o cofetărie. Chelneriţa întreabă şoarecele:
– Ce doreşti?
– O prăjitură cu frişcă, vă rog!
– Şi dumneavoastră, domnule motan?
– Eu vreau doar frişcă.
– V-o pun pe farfurie?
– Nu, puneţi-o direct pe şoarece!
2. Proprietarul a adus acasă un hamster într-o cușcă. Acum pisica are televizor.
3. Unui şoricel îi plăcea să iasă din ascunzătoare, dar se temea teribil de pisică.
A ieşit până la urmă. Ascultă cu atenţie şi percepe un zgomot uşor de labe pe parchetul din cameră. Apoi aude lătrături.
– Uf, e doar câinele. Drumul e liber… Iese.
Dar chiar în clipa aceea pisica îl prinde între gheare şi îi spune:
– Vezi ce bine este să ştii limbi străine?
4. – De ce ai un instagram atât de ciudat?
-Ce este atât de ciudat?
– Sunt aceleași fotografii: păsări, pește, hamster.
– Pisica mea a făcut poze.
5. O femeie sună disperată la medicul veterinar:
– Domnule doctor, pisica mea a băut circa 50 ml de benzină. Apoi s-a învârtit ca nebuna prin casă vreo trei ore şi acum stă pe canapea şi nu se mai mişcă deloc. Ce credeţi că s-a întâmplat?
Stă medicul şi se gândeşte, apoi răspunde calm:
– O fi rămas fără benzină?

Citește și:   Cea mai amuzantă glumă cu puiul de leul, câinele și veverița