Glume la care râzi cu poftă

O porție bună de râs nu strică niciodată. Iată o mică colecție de glume care te vor face să zâmbeșți și te vor ajuta să ai o și grozavă.

Un copil își întreabă tatăl:
– Tăticule, ziua de ce nu apar stele pe cer?Tatăl răspunde:
– Nu știu.
– Păi de ce nu ai întrebat și tu când erai copil?

Profesorul către elev: De ce tema ta pare scrisă de tatăl tău? Seamănă cu scrisul lui de mână!
Elevul: Pentru că i-am folosit stiloul!

Era ziua de naştere a tatălui lui Mihai. Tatăl îi spuse:
– Cel mai frumos cadou pe care poţi să mi-l faci este să fii primul în clasă.
– Prea târziu, tată, ţi-am cumpărat o cravată!

De ce-şi vopsesc elefanţîi unghiile de la picioare cu roşu? Ca să se ascundă în cireşi. Dar tu ai văzut vreodată un elefant într-un cireş? Nu. Atunci înseamnă că se ascunde bine!

Băiatul: Nu pot merge la școală azi.
Tatăl: De ce nu?
Băiatul: Nu mă simt bine
Tatăl: Unde nu te simți bine?
Băiatul: La școală!

Profesorul către elev: Nu ești deloc atent la mine! Ai probleme cu auzul?
Elevul: Nu, doar cu ascultatul.

Citește și:   5 glume despre vacanţa de vară

Elevul la telefon: Bună ziua, doamna profesoară, fetița mea se simte rău astăzi și nu va putea veni la școală.
Profesoara: Bună ziua, dar cu cine vorbesc?
Elevul: Mama mea este la telefon!

Un om mergea liniştit prin deșert când, deodată, ia o palmă. Se uită în dreapta, în stânga, în spate, nimeni. Se uită în sus: senin. Mai merge şi iarăşi ia o palmă. Se uită în dreapta, în stânga, în spate, nimeni. Se uită în sus: senin. Merge mai departe: la fel, iarăşi ia o palmă. Se uită în dreapta, în stânga, în spate, nimeni. Se uită în sus: senin. Şi aşa a luat trei palme din senin.

– Şțiţi cu ce seamănă o jumătate de portocală?
– Cu cealaltă jumătate.
– Şțiţi cum se uită o raţă în beci?
– Iei raţă, o duci în beci şi o uiţi acolo.

Doi pereţi vorbesc:  Ne întâlnim la colţ!