Glume şi mesaje pentru Halloween

Halloween-ul este o sărbătoare veche care îşi are începuturile în Evul Mediu. În zilele noastre, Halloween-ul este sărbătorit peste tot în lume pe 31 octombrie.

Chiar dacă la început era considerat un obicei mistic, de-a lungul timpului s-a transformat într-o zi plină de culoare, veselie, cu mulţi dovleci, copii costumaţi şi multe dulciuri.
În seara de Halloween copiii merg din uşă în uşă şi încearcă să îi convingă pe cei care le deschid să le ofere dulciuri în schimbul celebrului “Trick or treat?” (Va păcălim sau ne trataţi?).

Pentru a intra în atmosfera sărbătorii de Halloween, iată şi câteva glume cu şi despre sărbătoarea ce se apropie.

De ce vrăjitoarele folosesc o matură pentru a putea zbura?
Pentru că aspiratorul era prea greu.

De ce scheletele ies afară numai numai 12 noaptea?
Pentru că toţi câinii au adormit.

Un vampir îşi ia vacanţă şi decide să plece într-o croazieră.
Pe ce vas va merge?
Într-un vas de sânge

Se întoarce un copilaş de la şcoală:
– Mama, copiii îmi zic că sunt vampir!
– Lasă, mama, copiii sunt răi, nu ai de ce să-ţi faci probleme. Acum treci la masă că ţi se coagulează supa!

Citește și:   Pisica fara nas

Zombii mănâncă popcorn cu degetele?
Nu, degetele le mănâncă separat…
Ce faci dacă vezi 50 de fantome bântuind prin casă?
Speri că e Halloween-ul!

De ce fantomele nu se pricep să mintă?
Pentru că poţi vedea totul prin ele.

Când îţi aduce ghinion să vezi o pisică neagră?
Când eşti şoarece.

De ce sunt scheleţii atât de răi?
Pentru că nu au inimă.

2 comentarii