Glumite – Seria 2

– Mamico, am reusit sa scot petele acelea de pe rochita rosie, pe care tu nu ai putut sa le scoti cu cei mai buni detergenti.
– Cu ce ? intreaba mama mirata.
– Cu foarfeca!

Mama se intoarce de la maternitate cu bebelusul. Marcelica isi priveste fratiorul timp de cateva ore, dupa care concluzioneaza:
– Nu are dinti, nu zice "mama", nu are par… Mama, ti-au dat un bebelus vechi!

– Gigel se intoarce suparat de la scoala. Tatal il intreba:
– De ce esti suparat, Gigele?
– Cum sa nu fiu suparat daca iar mi-ai gresit tema?

Profesorul: Alinuta, tema ta este foarte buna. Dar este identica cu cu tema colegei de banca. Ce concluzie putem sa tragem?
Alinuta: Ca si tema colegei mele este foarte buna.

Girafa ii spune leopardului:
– Vai, draga Leopard, de cand caut si eu un material cu buline!

– Doamna invatatoare , va anunt ca Andrei este bolnav si nu poate veni azi la scoala.
– Dar cu cine vorbesc?
– Cu tatal meu, desigur!

Un automobilist trece in viteza printr-un sat si calca o gaina. Opreste si-l intreaba pe pustiul de pe marginea drumului:
– Este gaina voastra?
Acesta priveste cu atentie si raspunde:
– Nu, noi nu avem gaini asa late!

Citește și:   Legile lui Murphy

Profesoara de geografie spune copiilor:
– Copii, paralela de 45 de grade trece pe la noi prin tara.
Un elev curios:
– Pe la ce ora?

Intalnire intre un melc si James Bond:
– Bond, James Bond!
– Melc, Melc Codobelc!

Frizerul catre client:
– Noi vrem ca toti clientii nostri sa fie multumiti. Cum doriti sa va tundem?
– Gratis!

– Mamico, de ce trebuie sa invat limba engleza?
– Pentru ca jumatate din omenire o vorbeste.
– Si nu este de ajuns?

27 comentarii

1. mor de ras!fazele cu tv si carnetul de note….no comment!super tare!felicitari ai care le-u inventat
  2. foarte tari mai puneti k sa mai am de ce rade:))))
  3. sunt foarte tari glumele le-am spus shi celot din familia mea shi au inceput sa rada in hohote
  4. Ce tare este a doua gluma.Stiu si eu una:-Ce au in comun brazii de Craciun si croitorii nepriceputi? -Le cad acele.
  5. vreau sa ma tund zice o fata,dar nust cum.sora ei ii spune ca fruzerita o va sfatui. prima fata zice,dela incidentul cu chelia nu mai am incredere
  6. imi plac foarte tare glumele ceste…:)) ma fac sa rad in hohote!!!:))
  7. baiiiiiiiiiiiii super tare!!!Am si eu una:bunica si alinuta impodobesc bradul alinuta e pe scaun.Bunica spune:alinuta,pune un ziar pe scaun si alinuta zice:nu-i nevoie bunico ma descurc si asa ce inseamna campuri?
  8. -Bula,cate operatii am invatat noi la matematica? -adunare,scadere ,inmultire,impartire,apendicita,cancer…
    Apropo,ce inseamna campuri?
  9. Sunt Naşpa nici nu mă fac să râd
  10. da sunt amuzante
    ………….
    !!!!!!!!!
    _–––____-_––_-_____––-__-____–-_
    _–_–_–_–––___________–-_-__________––____ sunt tari !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  11. Nasoale rau de tot!         Super mega tare!